Zgłoś naruszenie...
Wybierz jedną z poniższych opcji.
Ten komentarz dotyczy mnie lub znajomego:
atakuje mnie,
atakuje znajomego.
Komentarz dotyczy czegoś innego:
spam lub oszustwo,
propagowanie nienawiści,
przemoc lub krzywdzące zachowanie,
treść o charakterze erotycznym.
Odpowiedź do konkursu [x]
Uwaga! W odpowiedzi nie podawaj swoich danych osobowych i kontaktowych. Organizator konkursu skontaktuje się z Tobą jeśli zostaniesz zwycięzcą!


od: 
Zadeklaruj zamówienie produktu
[x]
Liczba sztuk:
Po zatwierdzeniu zamówienia zostaniesz przekierowany na stronę płatności.
zamawia: 
 
Panel

dirkbud

offlinedirkbud blog budowlany - wyślij wiadomość - OBSERWUJ | Blog budowlany
36174 odwiedzin | wpisów: 101, komentarzy: 518, obserwuje: 42
 

panele korkowe

autor: dirkbud blog budowlany - wyślij wiadomość Dodaj wpis do ulubionych »


A właściwie korkowo winylowe. Mamy położone wszędzie oprócz kuchni i łazienek. Dobrze przewodzą ciepło izolują wyciszają słowem Hydrokork.Komentarze (4)
autor:aniabudowa  dodano: 5 miesięcy temu
Witam, czy przed położeniem panela korkowo - winylowego wylewaliście wylewkę samopoziomującą?
autor:dirkbud  dodano: 5 miesięcy temu
Nie było takiej potrzeby, ale jak wylewka jest bardzo nierówna to wtedy jest to chyba konieczne. pozdrawiam
autor:morgun  dodano: 4 miesiące temu
a czy na progu tam gdzie łączone są płytki z panelami jest uskok? podobne winylowe są bardzo cienkie.
Odpowiedź do morgun
autor:dirkbud  dodano: 4 miesiące temu
Nie ma uskoku. Jest jeden poziom.Płytki mamy specjalnie dobrane pod panele takie cieniutkie tzw.spieki.grubość paneli korkowych to jest 6 milimetrów a same winylowe są jeszcze cieńsze.

Poddasze gotowe

autor: dirkbud blog budowlany - wyślij wiadomość Dodaj wpis do ulubionych »Prawie gotowe bo jeszcze będzie kilka płyt osb. A jest styropian siatka i klej.Komentarze (9)
autor:morgun  dodano: 6 miesięcy temu
porządnie to wygląda. Ja na środku zrobiłem wylewki ale po bokach na rurach z reku chce właśnie zrobić pokrycie ze styropianu + siatka + klej. Zastanawiam się jedynie jak zrobić otwory regulacyjne do rekuperacji. Najlepiej byłoby zostawić otwory i je zakryć wycinkami płyty OSB.
Odpowiedź do morgun
autor:dirkbud  dodano: 6 miesięcy temu
A do czego właściwie są potrzebne tę otwory regulacyjne do rekuperacji? Ja nie mam nic takiego . Mój fachman od reku nie wspominał że jest to niezbędne.
Odpowiedź do dirkbud
autor:morgun  dodano: 6 miesięcy temu
W rurach spiro są regulatory , pokrętła do ustawienia przepływów powietrza. tam gdzie na piętrze szła wylewka to nie ma nic. Tylko na strychu przy każdym otworze nawiewnym.
Tytuł: marcin
autor:makofski  dodano: 2 miesiące temu
Ciekawe rozwiązanie, jak to się sprawdza po paru miesiącach użytkowania? Ta warstwa kleju nie pęka? Nie ma problemu z wilgocią? Podnieś płytę OSB i powiedz jak wygląda od spodu, nie jest mokra? nie spęczniała?
Odpowiedź do makofski
autor:morgun  dodano: 2 miesiące temu
ja standardowo mam wylewkę na styropianie. a po bokach tam gdzie rury właśnie układają mi wełne i zostanie to przykryte styropianem. jak będzie gotowe to pokaże na blogu
Odpowiedź do makofski
autor:dirkbud  dodano: 2 miesiące temu
Na razie nic nie pęka ani nie ma problemów z wilgocią . Płyt osb jeszcze nie połozyłem.
autor:makofski  dodano: 2 miesiące temu
Wg mnie to rozwiązanie ma minimum 2 błędy: 1. płyta OSB położona na tą warstwę będzie pęcznieć ponieważ od spodu przechodzi wilgoć którą płyta wchłonie. 2. siatka+klej jako warstwa pod chodzenie czy stawianie cięższych przedmiotów nie wytrzyma - nie jest na tyle elastyczna i zacznie pękać (styropian pod tym też osiada od nacisku). Co do 1# to jestem pewien, co do 2# to tak mi się wydaje.
Odpowiedź do makofski
autor:dirkbud  dodano: 2 miesiące temu
Dzięki za zwrócenie uwagi na te rzeczy. Mam nadzieję że nic się tam złego nie będzie działo. Ale muszę coś wyjaśnić. Docelowo nie mam zamiaru układać płyt Pan na całej powierzchni strychu. Jedynie kilka tam gdzie ewentualnie beda stać jakies klamoty. Płyty właśnie po to żeby nie pękal styropian.Nie planuje za często bywać na strychu i chodzić tam więc chyba nie będzie pękać. Co do wilgoci to sķąd ta wilgoć od spodu?
Odpowiedź do dirkbud
autor:makofski  dodano: 1 miesiąc temu
jezeli poniżej jest pomieszczenie ogrzewane a to pomieszczenie jest nieogrzewane to powietrze ciepłe przechodzące z pomieszczenia ciepłego do zimnego przez przegrodę, w którymś miejscu się skropli. Jak położysz płytę OSB to ona "nie oddycha" (chyba że ponawiercasz) i powietrze skropli sie pod płytą. Jak mają być klamoty to proponuje deski w odstępach co 1cm albo na jakiś paletach. mozesz zrobic eksperyment i położyć kilka płyt OSB, na to klamoty i po roku zdjąć i zobaczyć jak wygląda spód - czy płytka nie nasiąkła/spęczniała

Balustrady na balkonach

autor: dirkbud blog budowlany - wyślij wiadomość Dodaj wpis do ulubionych »


                              Balustrady chromo-niklowe